[۞BoD] ۞ BLΛST of DESTROY ۞

Forum gildii ۞ BLΛST of DESTROY ۞

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2008-08-07 13:45:24

[۞BoD] DevilWasa

Administrator

Zarejestrowany: 2008-08-07
Posty: 34
Punktów :   

Sugestie pytania porady

jak macie pytania walcie śmiało:)

Offline

 

#2 2008-08-07 14:04:05

۞₪ Diablo ₪۞

Król Farmerów

1062894
Skąd: Ognie Piekielne
Zarejestrowany: 2008-08-07
Posty: 39
Punktów :   
WWW

Re: Sugestie pytania porady

hmm... Ale kogo??
Byleby złotkiem sypną
A może byśmy zrobili sobie takie małe FAQ??

Offline

 

#3 2008-08-08 13:53:44

[۞BoD] squuners

Moderator

9626562
Skąd: Okolice Kielc
Zarejestrowany: 2008-08-07
Posty: 15
Punktów :   

Re: Sugestie pytania porady

To jak myślicie kto nad tym popracuje??? ;>

Admin jak myślisz ???Jakie małe??? ;>
No to macie takie malutkie

Spis treści:
1. Jak wstawić opis gildii/ postaci ? Dlaczego nie mogę ustawić obrazka?
2. Dlaczego podczas walki z przeciwnikiem otrzymałem ujemne punkty doświadczenia? Czy to jakiś błąd?
3. Jak zdobywać doświadczenie?
4. Co to SF? Dlaczego inni gracze atakują mnie gdy wykonuję misję?
5. Jak mam przechowywać pieniądze? Ciągle tylko je tracę, bo ktoś mnie atakuje.
6. Jak mogę zmienić moją twarz/imię?
7. Inny gracz mnie obraża/ łamie regulamin.
8. Znalazłem błąd w spolszczeniu. Gdzie o tym napisać?
9. Mam problemy z zamówieniem premium . Pomocy!
10. Jak znaleźć link do postaci /gildii?
11. Dlaczego nie mogę kupić przedmiotu mimo, że mam wymagane złoto/ kamienie szlachetne?
12. Do czego służy posiadłość ziemska?
13. Gdzie mam zgłosić to, że ktoś gra razem ze mną na komputerze?
14. Mam strasznego pecha w Wyprawach. Od czego to zależy?
15. Jak umieścić kamień duszy w broni?
16. Jak zdobyć kamienie szlachetne?
17. Ile mogę nosić jednocześnie amuletów/pierścieni i czy mogę takie same pierścienie?
18. Co mam zrobić, jeśli w opisie gildii nie działają linki do innych gildii/postaci?
19. Kupiłem nową zbroję, ale na obrazku postaci ciągle widać starą. Co się dzieje?
20. Czego RMS na pewno NIE WPROWADZI do gry.
21. Dlaczego w Gospodzie jest więcej misji dla dobrych/złych?
22. Dlaczego przegrywam ze słabszym ode mnie przeciwnikiem?? Wszystko mam lepsze od niego.
23. Ile kosztuje reset punktów umiejętności?
24. Nie mogę się zalogować, co się stało?
25. Nie widzę nowej ikonki, którą powinienem dostać za lepszą pozycję w rankingu PvP. Dlaczego?
26. Zdobywam złoto i nie 'podskakuję ' wyżej w rankingu. Dlaczego?
27. Jak zmienić wygląd mojej postaci? Czy zmiana będzie stała?
28. Jak zmienić nick postaci?
29. Złożyłem podanie do gildii, a teraz nie mogę złożyć go do innej.
30. Kim jest 'wiadomość systemowa'?
31. Czy raporty z ataku lub obrony można usunąć? Czy prowadzona jest jakaś 'historia' wykonanych przeze mnie akcji?
32. Czy ktoś może mi odebrać kamienie szlachetne podczas ataku?
33. Czym jest ranking PvP?
34. Jakie misje są najbardziej opłacalne?
35. Dlaczego nie mogę nosić miecza i tarczy?
36. Czy w tej grze można zginąć?
37. Ile razy w ciągu doby mogę zaatakować jedną postać? Czy za częste ataki mogę dostać bana?
38. Posiadam poziom wymagany do kupienia danej broni, a jej nigdzie nie ma. Co się dzieje?
39. Jak usunąć członka z gildii? Jak zmienić rangę członka?
40. Jakie są zasady prowadzenia wojen? Co powinienem wiedzieć?
41. Czy inni administratorzy gildii mogą wyłączyć możliwość administrowania samemu jej założycielowi?
42. Czy można zamienić złoto na kamienie szlachetne?
43. Dlaczego, jak w jednej zakładce (np FireFoxa) mam otwartą edycję profilu, a w drugiej profil gildii/postaci, po kilku modyfikacjach tekstu w profilu widoczne są różne znaczki (np /r/n) i ciągły tekst (jedynie spacje) ?
44. Na Allegro Kamienie Szlachetne są o wiele tańsze dlaczego tak jest i czy to legalne?
45. Mam pytanie dotyczące ataku przykład:
Runda 7: XXX atakuje z powodzeniem! Zadane obrażenia: 34.07 (pancerz przeciwnika zatrzymał 9,76). Ile obrażeń zadałem? 43,83 czy 34,07 ?
46. Ile złota mogę zdobyć podczas ataku na przeciwnika?
47. Jak najszybciej zdobyć złoto?
48. Zadałem mniejsze obrażenia i wygrałem. Jak to możliwe?
49. Włożyłem jeden punkt za dużo w 'zbroję' po czym go zresetowałem. W walce nie mam tarczy, co się dzieje ?
50.Czy mogę zaatakować gracza z mojej gildii?
51.Dlaczego w raporcie z ataku mam mniejszą obronę/atak, niż ten widoczny w statusie postaci?
52.Dlaczego zniknęło mi złoto?

***

1. Jak wstawić opis gildii/ postaci ? Dlaczego nie mogę ustawić obrazka?
Od dnia 24.01.07 używamy BBcode. Poradnik: http://www.forum.webdiary.pl/faq.php?mode=bbcode
Kurs wstawiana obrazka do profilu znajdziesz tutaj: viewtopic.php?f=6&t=2231


2. Dlaczego podczas walki z przeciwnikiem otrzymałem ujemne punkty doświadczenia? Czy to jakiś błąd?
Nie. To nie błąd. To po prostu „zabezpieczenie” przed atakowaniem słabszych graczy. Jeśli zaatakujesz gracza o 6 lvli od ciebie słabszego ( np. Ty masz 11, a on 5 ) to stracisz punkt doświadczenia. W przypadku ataku na przeciwnika słabszego o 7 leveli stracisz 2 punkty.


3. Jak zdobywać doświadczenie?
Doświadczenie możesz zdobyć na 2 sposoby.
a) Poprzez wysyłanie postaci na misję. Gdy nie posiadasz konta premium, możesz wysłać postać maksymalnie 6 razy ( 6x 10 minut ). W przypadku posiadania konta premium postać może udać się na wyprawę 12 razy ( 12 x 10 min ). Za wyprawy zdobywasz łup oraz zależnie od jego ilości punkty doświadczenia.
b) Atak na innego gracza, który sma lvl równy twojemu ( 1 pkt doświadczenia, niezależnie od wygranej czy przegranej), lub na gracza posiadającego wyższy poziom od twojego ( gdy przegrasz 1 pkt, gdy wygrasz 2 pkt doświadczenia ).


4. Co to SF? Dlaczego inni gracze atakują mnie gdy wykonuję misję?
SF to coś w rodzaju zabezpieczenia przed atakami innych graczy. Przed udaniem się na wyprawę. Atakujesz przeciwnika, tym samym mając godzinę czasu, w trakcie której nikt nie może cię niepokoić. Możesz wtedy robić wszystko co chcesz bez ryzyka, że ktoś ci zabierze pieniądze.
Inni gracze mają pełne prawo atakowania cię podczas wykonywania misji. Jest to już dosyć mocno zakorzenione w kodzie gry i raczej się nie zmieni. Traktuj ich jako potencjalnych przeciwników.


5. Jak mam przechowywać pieniądze? Ciągle tylko je tracę, bo ktoś mnie atakuje.
Pieniądze możesz inwestować w tanie przedmioty, tym samym zabezpieczając je przed grabieżą przeciwnika. Co prawda stracisz 1/2 sumy zainwestowaną w same przedmioty, ale to lepsze rozwiązanie niż ryzykowanie, że ktoś w końcu cię zaatakuje i pozbawi z trudem uzbieranego kapitału. Nie zapomnij robić SF na czas sprzedawania kupionych przedmiotów, bo możesz zostać niemile zaskoczony, gdy się okaże, że ktoś cię przyłapał „ na gorącym uczynku”.


6. Jak mogę zmienić moją twarz/ imię?
Aby zmienić swoją twarz musisz mieć konto premium. Wtedy będziesz mógł/ mogła stworzyć swoją wymarzoną twarz kawałek po kawałku.
Do zmienienia imienia, jest wymagane konto premium. Tak samo jak do dodania tagu gildii przed nim.


7. Inny gracz mnie obraża/ łamie regulamin.
Umieść go na czarnej liście na forum „ogólne” z dowodami jego winy. Wklej też screenshota, jako dowód. Tak zostanie rozliczony ze swoich grzechów. W przypadku skrajnej recydywy napisz do kogoś z administracji.


8. Znalazłem błąd w spolszczeniu. Gdzie o tym napisać?
W odpowiednim temacie o nazwie „Błędy w spolszczeniu”. Knightfight jest ciągle ulepszany i są wgrywane nowe wersje spolszczenia. Pojawiają się nowe błędy, znikają stare. Nie musisz informować o każdym kolejnym jeśli była już o nim mowa w tym temacie.


9.Mam problemy z zamówieniem premium . Pomocy!
Zajrzyj do odpowiedniego działu w FAQ. Tam znajdują się odpowiedzi na twoje pytania. Pamiętaj, że kod otrzymany SMSem trzeba wpisać w okienko, które otwierasz gdy zamawiasz bilet.


10. Jak znaleźć link do postaci /gildii?
Naucz się szukać i zerknij do tego tematu.
viewtopic.php?f=12&t=248


11. Dlaczego nie mogę kupić przedmiotu mimo, że mam wymagane złoto/ kamienie szlachetne?
Prawdopodobnie brakuje ci określonego poziomu "umiejętności", aby go kupić. Znajdziesz je poniżej statystyk postaci. Może to też być spowodowane brakiem odpowiedniego 'przekonania'.


12. Do czego służy posiadłość ziemska?
Posiadłość ziemska zwiększa szybkość regeneracji twojego życia. Im większy jej poziom tym szybciej twoje życie powraca do normy. Poziomy, oraz koszty rozbudowy posiadłości znajdziesz w skarbnicy wiedzy.


13. Gdzie mam zgłosić to, że ktoś gra razem ze mną na komputerze?
Do Administracji forum. Wszystko zostanie odnotowane. Pamiętaj jednak, że jeśli ktoś gra z tobą na jednym IP to nie możecie się atakować i farmić. Takie działanie zostanie uznane za złamanie 5 punktu regulaminu gry.


14. Mam strasznego pecha w Wyprawach. Od czego to zależy?
Prawdopodobnie od losowości. Nie denerwuj się. To tylko gra.


15. Jak umieścić kamień duszy w broni?
Wejdź w status, zjedź nieco na dół do "spisu przedmiotów". Po czym kliknij w znajdujący się koło broni przycisk " Do kuźni". Tam możesz włożyć kamień duszy w "trzonek".
Pamiętaj, że musisz mieć przedmiot z daną liczbą "trzonków" aby umieścić tam kamień.
Raz osadzonego kamienia nie można wyciągnąć, ani ulepszyć.
Broń z osadzonym kamieniem jest warta więcej niż zwykła bez kamienia.


16. Jak zdobyć kamienie szlachetne?
1) Zamówić Bilet ( 500 kamieni szlachetnych )u "Jubilera". Opis zamawiania w temacie premium.
2) Udać się na misje do gospody i liczyć na to, że zdarzy ci się cud i zdobędziesz około 3-4 kamieni szlachetnych za misję.


17. Ile mogę nosić jednocześnie amuletów/pierścieni i czy mogę takie same pierścienie?
Możesz nosić jeden amulet i dwa pierścienie które mogą być takie same.


18. Co mam zrobić, jeśli w opisie gildii nie działają linki do innych gildii/postaci??
1. Wchodzisz na stronkę:
http://www.tiny.pl/index.php" target="_blank
2. Kopiujesz niedziałający link.
3. Wklejasz go w okienku na tej stronie i klikasz "OK".
4. Kopiujesz krótki link, który wyświetli Ci się pod spodem.
(na wszelki wypadek go sprawdzasz, bo zdarza się, że coś nie zadziała, w takim przypadku powtarzasz operację).
5. Jeśli wszystko działa poprawnie, wklejasz krótki link w opis gildii i cieszysz się z osiągniętego sukcesu Wink


19. Kupiłem nową zbroję, ale na obrazku postaci ciągle widać starą. Co się dzieje?
Jest to całkowicie normalne i zazwyczaj zmiana następuje po kilku godzinach, ewentualnie po północy, kiedy serwery są resetowane. Jeżeli chcesz od razu uzyskać nowy wygląd, wyczyść cache przeglądarki:
Internet Explorer: Narzedzia -> Opcje internetowe -> Usuń pliki... -> Klikamy OK
Firefox: Narzędzia -> Czyść prywatne dane -> Zaznaczamy Cache i klikamy Wyczzyść dane
Opera: Narzędzia -> Wyczyść historię przeglądania -> Szczegóły >> -> Zaznaczamy tylko 'wyczyść zawartość pamięci podręcznej -> Klikamy Usuń
Następnie wystarczy kliknąć 'odśwież'.


20: Czego RMS na pewno NIE WPROWADZI do gry:
- Możliwości przerwania wykonywanego zlecenia z gospody lub misji.
- Banku, sejfu itp. służącego do odkładania lub pożyczania pieniędzy.
- Możliwości przekazania złota, broni itp. innym graczom.
- Opcji urlopu.
- Możliwości wycofania pieniędzy ze skarbca gildii i przekazania go jej członkowi.
- Dodatkowego czasu misji, jeśli nie wykorzystało się całej godziny/dwóch poprzedniego dnia.
- Możliwości pracy w gospodzie dłuższej niż 12 godzin.
- Zmian w czasie bezpieczeństwa (SF) po bitwie.
- Ochrony nowych graczy, np. silni gracze nie mogą atakować słabych


21. Dlaczego w Gospodzie jest więcej misji dla dobrych/złych?
Nie jest ich więcej - po prostu wyświetla się więcej misi dla przeciwnego przekonania. Jest to dodatkowe utrudnienie dla graczy.


22. Dlaczego przegrywam ze słabszym ode mnie przeciwnikiem?? Wszystko mam lepsze od niego..
Gra jest losowa i nie zawsze można wygrać ze słabszym przeciwnikiem. Dodawaj do statów i buduj swoją postać jak najlepiej, większa szanse będziesz miał że losowość stanie po twojej stronie.


23. Ile kosztuje reset punktów umiejętności?
- Zresetowanie 1-5 punktów umiejętności kosztować będzie 500 złota za jeden punkt
- Zresetowanie 6-10 punktów umiejętności kosztować będzie 1000 złota za jeden punkt
- Zresetowanie 11-20 punktów umiejętności kosztować będzie 2000 złota za jeden punkt
Jeśli będziesz miał zresetowanych 20 punktów, to reset każdego następnego kosztować będzie 3000 złota.


24. Nie mogę się zalogować, co się stało?
Jest kilka przyczyn problemów z logowaniem:
- Ban: w profilu postaci pojawia się odpowiednia informacja, w tym wypadku ponowne ogowanie się będzie możliwe dopiero po upłynięciu bana;
- Zmiana imienia postaci: po każdej zmianie imienia należy logować się nowym nickiem. Na przykład, jeżeli zmieniasz sobie imię z Gracz na [TAG] Gracz, musisz podczas logowania podać [TAG] Gracz.
- Kontrola konta : Administrator Gry podczas sprawdzania konta musi zmienić jego hasło, aby mieć do niego dostęp. Zanim zgłosisz kradzież konta, spróbuj przypomnieć sobie hasło na maila.
- Kradzież konta: jeżeli nie jest to żadne z powyższych, a mimo to nie możesz się zalogować, w tym wypadku należy napisać do któregoś z adminów gry.


25. Nie widzę nowej ikonki, którą powinienem dostać za lepszą pozycję w rankingu PvP. Dlaczego?
Musisz zdjąć i założyć zbroję, albo poczekać jak obrazek sam się zaktualizuje.


26. Zdobywam złoto i nie 'podskakuję ' wyżej w rankingu. Dlaczego?
Ranking jest aktualizowany raz na godzinę. Musisz poczekać. Pamiętaj, że pozycje w rankingu domyślnie pokazane są poprzez wskaźnik 'Łup'. Złoto zdobyte w walkach nie wlicza się do łupu! Znajduje się ono w tabeli 'Złoto +'.


27. Jak zmienić wygląd mojej postaci? Czy zmiana będzie stała?
Jeżeli posiadasz konto premium to kliknij na portret swojej postaci. Ustawienia, które zachowasz będę aktywne zawsze. Nawet jeśli wygaśnie twoje konto premium.


28. Jak zmienić nick postaci?
Wejdź w profil (w grze).
Na dole znajduje się okienko gdzie wpisujesz jaki chcesz mieć nick.
Wpisujesz go i akceptujesz.


29. Złożyłem podanie do gildii, a teraz nie mogę złożyć go do innej.
Najpierw musisz je wycofać z pierwszej gildii do której je złożyłeś.
Możesz to zrobić klikając na 'złóż podanie do gildii' na stronie głównej innego bractwa. Otrzymasz zapytanie o to, czy chcesz wycofać podanie z gildii. Kliknij 'Dalej'. Teraz możesz szukać nowego klanu, który przyjmie cię w swoje szeregi.


30. Kim jest 'wiadomość systemowa'?
Jeżeli jakiś gracz wysłał do Ciebie wiadomość po czym skasował konto to będzie widniał w twojej skrzynce jako 'Wiadomość systemowa'. Warto wspomnieć, że jedyna 'prawdziwa' wiadomość od 'gry' jaką otrzymujesz to 'Witamy w Knightfight!'.


31. Czy raporty z ataku lub obrony można usunąć? Czy prowadzona jest jakaś 'historia' wykonanych przeze mnie akcji?
Nie. Raportów z obrony i ataku nie możesz usunąć. Same znikają po pewnym okresie czasu. W grze nie jest możliwy podgląd historii wykonanych zadań w gospodzie, bądź misji. Zapisane jest to jedynie w logach gry, a do tych gracz nie ma dostępu.


32. Czy ktoś może mi odebrać kamienie szlachetne podczas ataku?
Nie. Możesz stracić jedynie złoto. Kamienie zawsze zostaną na swoim miejscu. Tak samo jak całe twoje wyposażenie i cegły w posiadłości, tudzież murach zamku.


33. Czym jest ranking PvP?
Zerknij do 'wprowadzenia' do gry. Tam jest wszystko napisane.
Tutaj też znajdziesz potrzebne informacje:
viewtopic.php?f=6&t=6241
LINK do gołych bab


34. Jakie misje są najbardziej opłacalne?
Dziesięciominutowe. Najczęściej trafisz tam łup rzędu 10-600, a na godzinnych czasami można nie zebrać nawet 600! Warto wspomnieć, że ilość łupu jaki możesz zdobyć zwiększa się z twoim poziomem.



35. Dlaczego nie mogę nosić miecza i tarczy?
Pewnie twój problem tkwi w tym, że miecz treningowy jest mieczem dwuręcznym,a co za tym idzie nie można go nosić z tarczą. Musisz zakupić miecz jednoręczny.


36. Czy w tej grze można zginąć?
Nie, gdy Twoje punkty życia spadną do wartości 0 nic się nie stanie. Będziesz musiał/a się uleczyć bądź poczekać jak zregenerują się one do wartości 25 ( bez tego nie możesz wykonywać misji i atakować wroga ).
W chwili przegranej walki spada tylko twoje życie. Nie tracisz ekwipunku, statystyk lub umiejętności.


37. Ile razy w ciągu doby mogę zaatakować jedną postać? Czy za częste ataki mogę dostać bana?
Każdego przeciwnika możesz atakować raz na 12 godzin. On też może Ciebie zaatakować 2 razy w ciągu dnia, a więc w sumie możecie stoczyć 4 walki dziennie. Za codziennie ataki nie dostaniesz bana. Patrz punkt 14 regulaminu gry.


38. Posiadam poziom wymagany do kupienia danej broni, a jej nigdzie nie ma. Co się dzieje?
Broń, którą chcesz kupić znajduje się prawdopodobnie na bazarze i to tam musisz jej szukać. Pamiętaj jednak, że to czy się tam pojawi czy nie zależy tylko i wyłącznie od szczęścia.


39. Jak usunąć członka z gildii? Jak zmienić rangę członka?
Wejdź w zakładkę "GILDIA", następnie "ZMIEŃ DANE" i pod edycją opisu gildii znajdziesz listę członków, gdzie możesz zmienić im rangę lub "Wyrzucić" z gildii.


40. Jakie są zasady prowadzenia wojen? Co powinienem wiedzieć?

Zacząć trzeba od tego, że są dwa sposoby:

1. "W starym systemie" za pośrednictwem forum. Regulamin znajduje się w dziale "Wojny Gildii"
2. "W nowym systemie" za pośrednictwem samej gry i tym się zajmiemy.

Jeśli Przywódcy Gildii nie dogadają się wcześniej ze sobą co do zasad, bo nie są do tego zmuszeni, to panuje praktycznie "wolna amerykanka", dlatego omówimy tylko to co narzuca sam system gry:
- Wojnę można wypowiedzieć 2 tygodnie po założeniu Gildii, ale zaatakowanym można być od razu.
- Koszt wypowiedzenia wojny zależy od ilości członków gildii wypowiadającej: 1.000 złota na każdych dziesięciu członków z zaokrągleniem od 5 w górę (przykład: 20 członków - koszt 2.000 złota, 24 członków - 2.000 złota, 25 członków - 3.000 złota, 30 członków - 3.000 złota).
- Wojnę można wypowiedzieć dowolnie wybranej gildii, pamiętając o tym, że każda gildia może prowadzić maksymalnie 5 wojen jednocześnie.
- Po okresie dwóch tygodni od zakończenia wojny z daną gildią, można ponownie wypowiedzieć jej wojnę.
- Wojna trwa 7 dni.
- Aby wygrać wojnę, trzeba zwyciężyć w dwóch z trzech kategorii: zwycięstwa, zdobyte złoto, zadane obrażenia. System gry automatycznie podlicza wszystkie walki pomiędzy członkami gildii uczestniczących w wojnie.
- Podczas trwania wojny członkowie gildii mogą opuszczać jej szeregi, ale do czasu zakończenia wojny nie mogą do niej wrócić.


41. Czy inni administratorzy gildii mogą wyłączyć możliwość administrowania samemu jej założycielowi?
Nie, nawet jeśli odhaczą pole 'Admin' założyciel gildii ma pełne możliwości administrowania nią.


42. Czy można zamienić złoto na kamienie szlachetne?
Nie można teraz i nie będzie można nigdy. RMS nie chce tracić zysków;)


43. Dlaczego, jak w jednej zakładce (np FireFoxa) mam otwartą edycję profilu, a w drugiej profil gildii/postaci, po kilku modyfikacjach tekstu w profilu widoczne są różne znaczki (np /r/n) i ciągły tekst (jedynie spacje) ?
Profile są tak zrobione, aby każdy mógł łatwo napisać to co chce (są małe wyjątki, ale większość znaczków można używać).
Ktoś edytuje profil pisząc 'normalnie' - nową linie robi klikając po prostu klawisz 'ENTER' i pisze to, co chce aby widniało. Klikając 'Zapisz zmiany' system edytuje ten post: 'ENTER' przerabia na "/r/n" by wyświetlić tak jak chcemy (jako 'ENTER') oraz scala tekst, bo rozumie 'SPACJE' ale 'ENTER' jakby nie widzi. Wówczas pojawia nam się znowu okno edycji profilu, ale już tak, jak system go zrozumiał (jak sam przerobił).
Oczywiście otwierając nową zakładkę z podglądem profilu widzimy tak, jak napisaliśmy (jak chcemy by było widoczne). Jednak w poprzedniej zakładce (tam gdzie profil edytowaliśmy) pozostały zmiany wprowadzone przez system (czyli 'ENTER' zamieniony na "/r/n"). Dodając nasze zmiany i je zapisując, system rozumie te "/r/n" jako znaczki, które my chcemy. Wiec robi z nich '//r//n' i wyświetla w profilu: "/r/n".


44.Na Allegro Kamienie Szlachetne są o wiele tańsze dlaczego tak jest i czy to legalne?
Możesz je kupić ale nie masz pewności ze są zamówione normalnie czy wygenerowane komputerowo więc jeżeli tam kupujesz i są nielegalne to licz się ze skasowaniem konta.


45. Mam pytanie dotyczące ataku przykład:
Runda 7: XXX atakuje z powodzeniem! Zadane obrażenia: 34,07 (pancerz przeciwnika zatrzymał 9,76).Ile obrażeń zadałem? 43,83 czy 34,07 ?

Normalnie zadałbyś 43,83 ale pancerz twojego zatrzymał 9,76 twoich obrażeń, czyli zadałeś mu 34,07.


46. Ile złota mogę zdobyć podczas ataku na przeciwnika?
Możesz zdobyć maksymalnie 5-10% posiadanej przez niego sumy.


47. Jak najszybciej zdobyć złoto?
1. Wykonując misje 10 minutowe.
2. Chodząc do gospody.
3. Farmiąc ( poradnik farmera znajduje się tutaj: viewtopic.php?f=6&t=8765 ).


48. Zadałem mniejsze obrażenia i wygrałem. Jak to możliwe?
Zdarza się to tylko w w przypadku, kiedy życie przeciwnika spadło do wartości niższej niż 10 punktów. Wtedy bez bez względu na aktualny wynik potyczki przeciwnik ucieka z pola walki, a ty wygrywasz. Pamiętaj, że to samo może przydarzyć się tobie podczas ataku więc przed każdą z nich lecz się do odpowiedniego poziomu.


49.Włożyłem jeden punkt za dużo w 'zbroję' po czym go zresetowałem. W walce nie mam tarczy, co się dzieje ?
Po każdym resecie umiejętności trzeba jeszcze raz sie wyposażyć! Pamiętaj, żeby to zrobić przed walką!


50.Czy mogę zaatakować gracza z mojej gildi?
Nie. Podczas próby zaatakowania takiego gracza wyskakuje komunikat: "Nie możesz zaatakować członka własnej gildii!".


51. Dlaczego w raporcie z ataku mam mniejszą obronę/atak, niż ten widoczny w statusie postaci?

Dodatkowe punkty obrony z amuletu, które są doliczane do Twojej obrony całkowitej w statusie zawsze będą Ci odliczane na raporcie. W statusie są doliczane do obrony całkowitej, żebyś wiedział, jak będzie wyglądać Twoja obrona, gdy trafisz na przeciwnika z kamieniami, na które masz amulet, bo jeśli przeciwnik ma w broni kamienie, na które nie masz amuletu, on zwyczajnie nie zadziała. I twoja obrona całkowita w raporcie będzie zatem pomniejszona o niedziałający amulet.

Amulet zmniejsza obrażenia zadawane przez przeciwnika tak jakby przed zadaniem ciosu (nagle dzięki Twojemu amuletowi jego kamienie przestają częściowo działać), a pancerz (czyli obrona całkowita widoczna w raporcie walki - ta po odliczeniu bonusa z amuletu) działa po zadaniu ciosu, zatrzymując część obrażeń zadanych przez przeciwnika. Dlatego w każdych okolicznościach w raporcie widoczną obroną (czyli tym co jest w stanie powstrzymać pancerz) będzie TYLKO obrona podstawowa z tarczy i zbroi + bonus od zręczności.

Dlatego też w niektórych walkach całkowite obrażenia w raporcie zostaną pomniejszone o ochronę, jaką przeciwnik zyskał dzięki amuletowi. Jeśli ma np. amulet -2 od lodu, a Ty masz w broni właśnie kamienie lodu twoje całkowite obrażenia zostaną zmniejszone o 2 punkty.



52. Dlaczego zniknęło mi złoto?

Opcja A:
Wydałeś je nieświadomie bezsensownie odświeżając zakładki, w których był otwarty trening lub leczenie. Morał z tego taki, że te zakładki lepiej zamykać po treningu postaci lub leczeniu.
Opcja B:
Ktoś miał dostęp do twojego konta i wydał je z złom, dał na gildię, kupił skile lub zrobił coś innego, co sprawiło, że zniknęły. Aby zapobiec takim sytuacjom, nie dziel się hasłem do konta z osobami, których nie znasz. Zmień hasło do konta oraz do maila, który jest ustawiony do odzyskiwania hasła od konta.
Opcja C:
Ktoś cię zaatakował i zabrał 5%-10% z tego co miałeś. Czyli jak ma się złotko na koncie lepiej dbać o to, żeby nikt nie atakował (atakując minimum raz na godzinę, gdyż wtedy NIKT nie zaatakuje).

No to macie takie malutkie

Ostatnio edytowany przez [۞BoD] squuners (2008-08-08 14:03:04)

Offline

 

#4 2008-08-08 14:58:23

۞₪ Diablo ₪۞

Król Farmerów

1062894
Skąd: Ognie Piekielne
Zarejestrowany: 2008-08-07
Posty: 39
Punktów :   
WWW

Re: Sugestie pytania porady

Braw Squuners
Jestem z Ciebie dumny
ctrl+c vs ctrl+v

Offline

 

#5 2008-08-08 15:02:39

[۞BoD] squuners

Moderator

9626562
Skąd: Okolice Kielc
Zarejestrowany: 2008-08-07
Posty: 15
Punktów :   

Re: Sugestie pytania porady

No pewnie a co się będę

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.nar.pun.pl www.hollowbleach.pun.pl www.elpassoprzeciwdopalaczom.pun.pl www.crazytao.pun.pl www.polish-legends.pun.pl